Czym jest fotografia - słowo to stworzone zostało za pomocą dwóch słów greckich: photos, które oznacza światło i gráphō czyli piszę. Ogólnie celem fotografii jako techniki jest zarejestrowanie trwałego obrazu za pomocą światła.

Jednak fotografia to nie tylko technika. To sztuka pozwalająca zapisać na kliszy fotograficznej bądź matrycy światłoczułej sekundowych momentów: przeżyć, doświadczeń, uczuć. Dzięki fotografii wracamy do przeszłości, pamiętać o pięknych chwilach, które nie wrócą. Za pomocą wciśnięcia spustu migawki fotografia pozwala uchwycić świat wokół nas.
Jacques-Henri Lartigue mówił: „Fotografia jest chwytaniem przemijającej chwili, która jest prawdziwa”, a Edward Steichen „Fotografia jest główną siłą wyjaśniającą człowieka człowiekowi". To piękne i prawdziwe słowa.

W erze fotografii cyfrowej można powiedzieć, że fotografem jest każdy kto posiada smartfona. Każdy codzinnie pstryka foty i fotki, wymienia się zdjęciami, wrzuca do sieci selfie lub chwali się fajnymi ujęciami.

Ale czy są to fotografie??? Martin Parr twierdzi, że fotografia jest najprostszą rzeczą na świecie, ale żeby naprawdę działała, musi być bardzo skomplikowana. Fotografia powstaje dopiero wówczas, gdy wygrywa z upływającym czasem, gdy wytrzymuje próbę czasu.

Zobaczcie jak wygląda reportaż ślubny moimi oczami. Przedstawiam tutaj aktualne zdjęcia ze ślubów po to, abyście potrafili dostrzec różnicę między fotografią i fotką. Skoro oglądacie moją stronę, mam nadzieję, że nie szukacie „pierwszego lepszego” fotografa ślubnego, macie smak i gust i jesteście estetami. Mam również nadzieję, że to co tu zobaczycie zachęci Was do podjęcia ze mną współpracy. Lubię, gdy fotografie mają w sobie życie i kolor, gdy poruszają serca i sprawiają, że oczy wypełniają się łzami radości.

Wbrew swojemu pozornemu bezruchowi, każda dobra fotografia żyje i pulsuje dynamiką. Ta dynamika jest w oczach patrzącego. Także w moich - tego, który robi zdjęcie i utrwala ulotne chwile szczęścia często potwierdzone łzami. Im bardziej obraz porusza umysł i serce, tym mocniej też na nowo ożywa. Pragnę, by moje zdjęcia nie były po latach tylko zakurzonymi pamiątkami, mają ożywiać wspomnienia, dawać radość i przywoływać szczęśliwy czas.
Nigdy nie namawiać ludzi do korzystania z moich usług ponieważ (mam nadzieję) robią to za mnie moje zdjęcia ślubne. Ja daję tylko słowo, że każda Młoda Para, która zdecyduje się na reportaż ślubny właśnie u mnie, otrzyma 100% mojego zaangażowania. Najlepsza wizytówką są Młodzi, którzy polecają moje usługi swoim znajomym, przyjaciołom czy rodzinie. Mimo, że trudno jest sprostać oczekiwaniom każdej Młodej Pary, mogę Wam zagwarantować, że Wasze emocje zostaną utrwalone na papierze fotograficznym w najbardziej profesjonalny sposób.


Znajdziecie tutaj szeroką galerię moich prac fotograficznych. Tych, które uważam za najlepsze. Niech one przemówią do Was, do Waszej wyobraźni i poczucia estetyki. Być może się ze mną nie zgodzicie i uznacie inne moje fotografie za lepsze, za ciekawsze. Ja jako fotograf ślubny też mam subiektywne odczucia i w pewnym stopniu kieruję się emocjami.
Dlatego chciałbym, by moje kontakty z Wami nie ograniczały się do relacji klient-fotograf, ale by pozostała po nich szczególna więź sympatii. Zawsze patrzę na Nowożeńców z taką nutką radości i nadziei. W końcu moja praca jest szczególna. Uwieczniam radość i szczęście.
Dlatego w jakimś stopniu sam w nich uczestniczę. Tak właśnie pracuje ślubny fotograf !

© 2016-2023 by Robert Borecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projektowanie stron www