ONE SHOT

Wbrew swojemu pozornemu bezruchowi, każda dobra fotografia żyje i pulsuje dynamiką. Ta dynamika jest w oczach patrzącego. Także w moich - tego, który robi zdjęcie i utrwala ulotne chwile szczęścia cześto potwierdzone łzami. Im bardziej obraz porusza umysł i serce, tym mocniej też na nowo ożywa. Pragnę, by takie zdjęcia nie stały się po latach tylko zakurzonymi pamiątkami. Mają ciągle na nowo ożywiać wspomnienia. Zapalać iskry radości i przywoływać wspaniały czas.

Francuzi mawiają noblesse oblige (szlachectwo zobowiązuje) i ja też choć może nie czuję się szlachcicem, to czuję się fotografem - takim z prawdziwego zdarzenia, który pragnie każdą swoją fotografię wznieść na szczyty artyzmu. Być może brzmi to nad wyraz górnolotnie, ale naprawdę czuję się zobowiązany, by sprostać oczekiwaniom każdej Młodej Pary, z którą współpracuję. Chcę by Wasze szczęście zostało utrwalone i przetrwało lata.

Można mnóstwo rzeczy napisać o fotografii, o tym jak się robi zdjęcia, czy też o podejściu do konkretnego ujęcia. Można pisać o tej szczególnej więzi, jaką nawiązuje się z fotografowanymi osobami. Jednak kłopot w tym, że łatwo popaść w przesadę. Wtedy dochodzi do sytuacji, w której słowa zamiast przybliżać obraz zaczynają go trochę zaciemniać. Rzecz jasna opis i przekaz słowny też są ważne. Byle tylko nie przesłoniły tego co najważniejsze. Słowo i fotografia muszą się dopełniać i współistnieć. Dlatego właśnie postanowiłem zamieścić tutaj tak szeroką galerię moich prac fotograficznych. Tych, które uważam za najlepsze. Niech one przemówią do Was, do Waszej wyobraźni i poczucia estetyki. Być może się ze mną nie zgodzicie i uznacie inne moje fotografie za lepsze, za ciekawsze. Fotograf ślubny też nie jest osobą całkowicie obiektywną i jak każdy ma do swojej pracy podejście nieco subiektywne.

Chciałbym, by mój kontakt z klientami, z każdą Młodą Parą był nie tylko ograniczony do relacji klient-fotograf, ale by pozostała po nim szczególna więź sympatii. Zawsze patrzę na Nowożeńców z taką  nutką radości i nadziei. W końcu moja praca jest szczególna. Uwieczniam radość i szczęście. Dlatego w jakimś stopniu sam w nich uczestniczę. Tak właśnie pracuje ślubny fotograf !

© 2016-2018 by Robert Borecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projektowanie stron www