Zdjęcia reportażowe

Fotograficzny reportaż ślubny jest niczym pamiętnik zawierający zapiski najważniejszych chwil z życia Młodej Pary:  błogosławieństwo rodziców,  uroczysta ceremonia ślubna, przysięga małżeńska, podpisywanie dokumentów konkordatowych, przyjmowanie życzeń, zabawa weselna i najsłodszy, najpiękniejszy tort wesleny. Najbardziej wzruszający moment – zakładanie obrączek. Chwila niezmiernie doniosła, ale i  ….. stresująca zarówno dla Młodych, a także dla fotografa ślubnego. Zaraz, zaraz, przecież to nie fotograf się żeni! No cóż czasami mam wrażenie, że wibracje trzęsących się z emocji dłoni narzeczonych przechodzą na mnie. Jednak lata praktyki  poskutkowały profesjonalnym opanowaniem nie tylko drżenia rąk, aparatu i obiektywu. Doświadczenie pozwala też zrozumieć istotę rzeczy, czym jest dzień ślubu dla Narzeczonych i ich bliskich.

 

Pamiętnik, jakim jest fotograficzny reportaż ślubny silnie odzwierciedla nie tylko wydarzenia, ale i bardzo intymne uczucia i emocje:  miłość, lojalność, wzruszenie, przywiązanie, oddanie, poświęcenie … To oczywiste, że Młoda Para jest bohaterem ujęć reportera ślubnego. Jednak niezmiernie często rodzice Państwa Młodych są tak poruszeni całą ceremonią, że trzeba podać Mamie Panny Młodej chusteczkę do wytarcia łez lub poklepać po ramieniu Tatę Pana Młodego (lub jak ktoś woli na odwrót). Warto mieć przy sobie doświadczonego fotograf Białystok, aby uchwycił w kadrze fotograficznym takie ulotne i niepowtarzalne momenty. Może ciepłe spojrzenie, dotyk dłoni, zdziwienie, krótki pocałunek, czy inny gest?

 

Zdjęcia reporterskie z przygotowań i z ceremonii zaślubin są pełne niespodziewanych wydarzeń, chwil wzruszenia, a czasem i humorystycznych sytuacji. Niezależnie czy fotografuje w Białymstoku, w Bielsku Podlaskim, Zambrowie, czy Łomży to zawsze karty pamięci mojego aparatu zapełniają się emocjami ślubnymi. A może zabawnie wystrojony piesek w krawaciku dopasowanym kolorystycznie do muszki Młodego czy urocza czterolatka zaglądająca pod suknię Młodej staną się hitem Internetu? Trzeba je uchwycić aparatem marki Nikon na ułamek sekundy wyzwalając migawkę. To przecież wdzięczne tematy dla fotograf Białystok Robert Borecki.

 

Detale ślubne, samochód do ślubu, dekoracja kościoła i sali w której odbywa się zabawa weselna, na to wszystko jest miejsce w moich kadrach. Jako fotograf ślubny doskonale rozumiem jak te elementy otoczenia wpływają na przebieg całej długo i często misternie planowanej uroczystości.

Po latach ten pamiętnik, ten fotograficzny pamiętnik przywoła na myśl najcudowniejszy odległy, ale jakże bliski dla wszystkich czas. Najsłodsze momenty i najszczęśliwsze dni. Warto mieć do czego wracać w jesienne i zimowe wieczory. Wystarczy tylko siegnąć na półkę po album ślubny lub fotoksiażkę. Rozważcie formę prezentacji Waszych niepowtarzalnych zdjęć. Może to być piękny tradycyjny album fotograficzny polskiej produkcji. A może fotoksiążka, która po otwarciu zapiera dech w piersiach? W fotoksiążce, Wasza unikalna kompozycja składa się np. ze 150 fotografii rozmieszczonych na wielu białych dużych stronach o wymiarach 80 cm na 30 cm (po rozłożeniu). Wymagający odbiorcy mają do dyspozycji wysokiej jakości elegancki album fotograficzny z bordowymi lub czarnymi kartami przełożonymi specjalnymi gatunkowymi przekładkami. Album jest szyty na grzbiecie, więc można powiedzieć, że jest wieczny. Dbam o to aby były to produkty najwyższej jakości i służyły wiele lat. Można w nim zamieścić  100 odbitek fotograficznych dużego formatu 23 cm x 15 cm. Zdjęcia ślubne można także przechowywać w gustownym, profesjonalnie wykonanym pudełku. To również świetna forma prezentacji fotografii pamiątkowej wybierana bardzo często dla rodziców. Jako dobry Fotograf Białystok polecam  z całego serca wszystkie formy prezentacji tych pamiątkowych fotografii.
    

Blog fotograficzny to miejsce, do którego Was teraz serdecznie zapraszam.  Które zdjęcie jest Waszym ulubionym? Która Para jest najpiękniej ubrana?  W których okolicznościach chcielibyście uczestniczyć? Założę się, że moje pytania są zbyt trudne. Przyznajcie sami, że każde zdjęcie to ciepła i urocza historia sama w sobie. Każde wydarzenie jest na miarę złota. Każda Para najszczęśliwsza. Mój blog ma jednak pewną wadę – nie ma w nim jeszcze Waszych zdjęć.  Teraz Wasza kolej. Stwórzym razem najpiękniejsze pamiątki ślubne. Serdecznie zapraszam do kontaktu!

Robert Borecki Fotograf Białystok, Fotografia Ślubna Bielsk Podlaski

© 2016-2018 by Robert Borecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projektowanie stron www