Online drug over night
Buy drug online

Informacje

Jakiego fototografa ślubnego wybrać?

Na wielu swoich stronach internetowych fotografowie ślubni odważają się doradzać Parom Młodym jakiego fotografa ślubnego sobie wybrać i czym się kierować przy jego wyborze. To dosyć ryzykowne moim zdaniem, ale ja też pozwolę sobie na podstawie swojego doświadczenia szepnąć Państwu co zrobić (a czego nie robić), aby pomóc swoim zdjęciom, aby dać im szanse, by były jak najlepsze, jak najciekawsze. Fotografie ślubne powinny nas cieszyć nie tylko w dniu odbioru od reportera ślubnego, ale także za 10 czy 20 lat. Jakie one będą to my decydujemy, a przynajmniej mamy na to ogromy wpływ. Tak naprawdę zdjęcia są w nas. Jak będziemy się zachowywać, co robić to wszystko rzutuje na efekt końcowy pracy reportażysty, który Wam towarzyszy ze swoim aparatem. Oczywiście fotograf musi być człowiekiem świadomym pewnych istotnych rzeczy. Na wasze pamiątkowe zdjęcia ze ślubu rzutuje wiele czynników takich jak: miejsce, otoczenie, wystrój lokalu weselnego czy świątyni, w której bierzecie ślub.

 

Sala weselna

Mówiąc o lokalach wypada wspomnieć, że na sali weselnej fotograf powinien dysponować swoim miejscem (krzesełkiem), co bardzo ułatwi mu jakościową pracę. Warto, aby miejsce to było w bliskim otoczeniu gości weselnych, a nie na jakimś zapleczu, czy w oddzielnym pomieszczeniu odległym od głównego miejsca zabawy. Fotograf cały czas powinien być na sali weselnej, aby bezpowrotnie nie tracił ciekawych sytuacji fotograficznych. Doświadczony reporter chce (i na dobrą sprawę musi) mieć cały czas w zasięgu swego wzroku parkiet z tańczącymi weselnikami oraz stoliki.

 

Oświetlenie sali weselnej

Innym ważnym zagadnieniem jest oświetlenie sali weselnej, które wywołuje wiele mieszanych uczuć i ciągłych konfliktów między menadżerem sali, a fotografem. Niestety nieodosobnione są sytuacje, kiedy osoba fotografująca musiała stoczyć utarczki z obsługą sali, która w imię niezrozumiałych intencji z pięknego lokalu weselnego robiła ciemną jaskinię bardziej odpowiednią dla dyskoteki w stylu lat 80-tych niż eleganckiego przyjęcia weselnego, gdzie światło podkreśla urodę wystroju pomieszczenia, umożliwia prezentację gości oraz przede wszystkim ekspozycję Pary Młodej. Swiatło na sali weselnej powinno być domeną fotografa. To on powinien decydować czy światło można zgasić (i kiedy) czy powinno być włączone. Dobry fotograf wie ile mu potrzeba światła do jego pracy. Pozwólcie mu na to mieć wpływ. Inaczej mówiąc zostawcie fotografowi możliwość decydowania czy światło na sali ma być zgaszone czy włączone. Zdjęcia w świetle zastanym, nie pochodzącym z lamp błyskowych są ładniejsze i przyjemniejsze w odbiorze. Poza tym biegający pan czy pani z aparatem i z błyskającą lampą też nie działa na korzyść nastrojowi weselnemu. Pamiętajmy o tym, że FOTO-GRAFIA to w uproszczeniu rysowanie światłem. Nie ma znaczenia czy rejstrujemy obraz na kliszy fotograficznej, czy na matrycy lustrzanki. Zawsze potrzebne jest światło.

 

Kosmetyczka czy wizażystka na ślub?

Zdarzają mi się pytania ...a zna Pan jakąś dobrą kosmetyczkę? Hmmmm zazwyczaj jako fotograf ślubny odpowiadam, że znam kilka dobrych wizażystek, choć to moim zdaniem ktoś zupełnie inny niż kosmetyczka. Fryzjerka potrafi zrobić ładną fryzurę, ale czasami niestety nie potrafi dopasować jej do Panny Młodej, jej urody i stylu. Wizażystka patrzy całościowo, dla niej makijaż jest jednym z kilku elementów. A więc, Panny Młode szukajcie dobrej wizażystki bo ona poprowadzi Was dalej – doradzi dobry make-up i odpowiednią fryzurę. Ważne, abyście nie były zbyt przejęte swoją urodą. W końcu Pan Młody zakochał się nie w Waszym make-upie tylko w Was samych!

 

Reportaż z przygotowań do ślubu

Kolejnym ważnym wątkiem związanym z uroczystością ślubną, o którym (z racji chronologii) powinienem wspomnieć na początku, jest reportaż przed-weselny z przygotowań Państwa Młodych. Warto uprzedzić domowników oraz przyjezdnych gości o obecności fotografa i kamerzysty w domu rodzinnym czy hotelu. Wszyscy będą wtedy mniej skrępowani i nie będą bali się wyrażać swoje uczucia czy emocje. Trzeba również zadbać o nie mniej ważnych członków rodziny jakimi są nasi ulubieńcy – psy i koty. Wszyscy je kochamy i chętnie …., ale w takim dniu lepiej im zapewnić trochę komfortowego pobytu z dala od zgiełku przygotowań. Obcy ludzie na ich terenie, nowe niepokojące zapachy sprawiają, że zwierzęta będą się stresowały. Nie raz byłem świadkiem konfliktów: a to ciocia nieumyślnie zajęła ulubiony fotel kota Mruczka, a to spokojny jamnik pogryzł machającego rękami wujka, a i sam doznałem braku sympatii ze strony zwykle przyjaznego yorka. Wszystkie pieski, które nigdy nie gryzą zrobią to kiedyś pierwszy raz i może to się zdarzyć tuż przed Waszym ślubem. Byłem tego świadkiem i nawet udało mi się uwiecznić pewien konflikt swoim aparatem. W dniu Waszej ceremonii fotograf też jest zestresowany i przygody ze zwierzętami nie wpływają pozytywnie na jego pracę.

 

Dzień ślubu

Dzień ślubu to wielkie przeżycie dla młodych ludzi wstępujących w związek małżeński. Niestety stres ma bardzo duży wpływ na Wasze zachowania. Warto o tym pomyśleć, może nawet przygotować się w jakiś sposób do tego dnia, aby tego stresu nie było widać w Waszych pięknych albumach ślubnych. Jedynie na co możemy sobie pozwolić to pozytywne emocje i uśmiech. Ostatnie dni przed ślubem to wiele nowych spraw wyrastających jak grzyby po deszczu. Nie dajcie się nimi umęczyć. Nie ustawiajcie winietek na stołach weselnych do godziny drugiej w nocy, bo trzeba się wyspać, aby mieć siłę bawić się na swoim weselu. Nie załamujcie się, gdy okaże się, że zamówione róże okazały się frezjami, a kolor lakieru do paznokci Panny Młodej nie gra z kolorem pomadki jej Starszej. Kto to zauważy ? To niewiele znaczące szczegóły, na które zwraca się uwagę tylko przed ślubem. Problemy organizacyjne świadomie przekażcie swoim bliskim: bratu, siostrze, koledze czy przyjaciółce. W końcu od tego ich macie. Na pewno się nie obrażą, a wręcz przeciwnie - ucieszą się, że mogą się przyczynić do Waszego szczęścia i zadowolenia. W dniu uroczystości trzeba zapomnieć o detalach: delektować się uśmiechem narzeczonej/narzeczonego, każdą minutą spotkań z bliskimi, słowami księdza na kazaniu, rozmowami z gośćmi, których widzi się dopiero trzeci raz w życiu, słońcem, które nieoczekiwanie pojawiło się zza chmur.

 

Plener ślubny

Często spotykam się z pytaniem po co nam plener ślubny ? Po co nam zdjęcia robione w ubraniach ślubnych kilka dni po ceremonii ? W takich sytuacjach spieszę z pomocną odpowiedzią i wyjaśnieniem. Oczywiście kadry powstające kilka dni po weselu, nie są fotografiami ślubnymi. Są to zdjęcia, które robimy wspólnie, aby podkreślić podniosłość i wagę bardzo ważnego wydarzenia. Ich rolą jest przedstawienie i utrwalenie radości i emocji związanych z zawarciem związku małżeńskiego. To swoisty stempel, radosna w swym wyrazie i często w formie pieczęć. Realizacje plenerowe możemy robić niemalże wszędzie. W odświętnych ubraniach, w codziennych ubraniach i takich okolicznościach natury, jakie tylko sobie zamarzymy czy wymyślimy. Nie raz robiłem sesje w plenerze, a moja para była bez obowiązkowych ubrań z dnia ślubu, a w innych równie atrakcyjnych ubraniach. Zdjęcia powstały ciekawe i wypełnione emocjami. Doświadczony fotograf ślubny dobiera właściwą scenerię i miejsca tak, aby z taką samą radością oglądać pamiątkowe albumy kilka tygodni po ślubie, jak i za kilka lat. Fotografia ślubna jest z natury rzeczy pamiątkowa, więc dajmy sobie szanse na miłe pamiątki fotograficzne. Dobry fotograf Białystok potrafi tak uatrakcyjnić realizacje sesji w plenerze, że miłe wspomnienia zostaną na wiele lat zarówno w naszej pamięci, jak i na papierze fotograficznym. Pamiętajmy, że do emocjonujących i ciekawych kadrów poza profesjonalnym aparatem, świadomym rzeczy człowiekiem go obsługującym, niezbędne jest także zaangażowanie nowożeńców. Wszystkich którzy to rozumieją, mają chęć na nowe wyzwania przed obiektywem, serdecznie zapraszam.


BoreckiFoto - Fotografia Ślubna Białystok

Online drug
© 2016-2018 by Robert Borecki. Wszelkie prawa zastrzeżone.
projektowanie stron www
Drug online Order drug online